Jak szybko odzyskać prawo jazdy?

Dzisiaj ciekawostka ;). Od 18 maja 2015 roku każdy kierowca, który został 3-krotnie zatrzymany przez policję za przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym o 50 km/h traci prawo jazdy. Z pewnością wszyscy kierowcy już doskonale o tym wiedzą, ponieważ już niedługo minie równy rok od wprowadzenia przepisów w życie. Utrata prawo jazdy na pół roku to dosyć niekomfortowa sytuacja. Utrudnienia jakie powoduje brak prawka są na tyle duże, że część kierowców postanawia odzyskać dokumenty znacznie szybciej. Jak i czy w ogóle jest to możliwe? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Jest to kosztowne jednak możliwe!

  • W sytuacji, kiedy kierowca traci prawo jazdy na sześć miesięcy jest szansa, że może je odzyskać nawet w 1,5 miesiąca! Okazuje się, że nowe przepisy pozostawiają lukę, którą wykorzystują zdeterminowani kierowcy. Luka niestety jest dosyć kosztowna ale dla chcącego nic trudnego ;). Zaraz po utracie prawka, kierowca musi w jak najszybszym czasie zgłosić się do starostwa aby ponownie uzyskać zgodę na ponowne wyrobienie dokumentów uprawniających do jazdy. Następnie należy przejść kurs na prawo jazdy (teoria i praktyka w pełnym wymiarze) i zdać egzamin. Cała procedura w najkrótszym możliwym czasie może zająć tylko 1,5 miesiąca! W takim przypadku opłaca się ją wykonać nawet, kiedy straciliśmy prawo jazdy na trzy miesiące.

Od czego zależy cała procedura?

  • Wszystko zależy od starostwa i tego jak szybko uda nam się skończyć kurs i zdać egzamin. Na decyzję starostwa można czekać nawet miesiąc dlatego to kierowca decyduje czy warto ryzykować ;).

Źródło zdjęć: smartdriver.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.