Wypożycz samochód – warto?

Wakacje już za niecałe pół roku więc powoli rozpoczyna się sezon na poszukiwanie idealnego miejsca ;). Spora część Polaków na wakacyjny urlop wybiera Europę i na wakacje jedzie samochodem. Podróż samochodem to przede wszystkim duża niezależność. Osobiście bardzo lubię jeździć samochodem jednak jest jeden minus, który póki co przeważa wszystkie plusy – czas… .

Podróżowanie samochodem jest niestety czasochłonne. Oczywiście wszystko zależy od destynacji i trybu wycieczki jednak jeżeli mamy w planach wylegiwać się dwa tygodnie nad morzem, podróż samochodem zabiera nam dodatkowe dni odpoczynku.

  • Jaka jest alternatywa? Coraz bardziej popularne okazują się wypożyczalnie samochodów. Krótki i przyjemny lot samolotem, a następnie wypożyczenie auta na miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy sporo czasu, a do tego nadal będziemy niezależni. Możemy swobodnie jeździć i zwiedzać najdalsze zakątki ;).
  • Czy są minusy tego rozwiązania? Sceptycy lub osoby niedoinformowane znajdą jeden duży negatyw – cena. Ciekawostką jest to, że cena za wynajem samochodu wcale nie musi być wysoka! Okazuje się, że im dłużej zwlekamy z wypożyczeniem samochodu tym… lepiej bo ceny drastycznie spadają! Przykładowo za 3 tygodniowy pobyt we Włoszech za samochód można zapłacić od… 600 złotych! Warto rezerwować auto na kilka dni przed wypożyczeniem za pośrednictwem internetu. Oczywiście należy skorzystać wyłącznie ze sprawdzonych wypożyczalni. Polecam te największe, ponieważ tam mamy możliwość uzyskania najniższej ceny :).

Źródło zdjęć: mallorcazeitung.es

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.