Radio w samochodzie – słuchać?

Samochód bez radia – możliwe ;)? Dzisiaj chciałabym zająć się tematem radioodtwarzacza w samochodzie. Czy jest potrzebne? Ile kierowców w Polsce nie ma radia w aucie? Jak wpływa słuchanie muzyki na kierowcę? Zapraszam do lektury :).

Odpowiedź na pierwsze pytanie wiąże się z ostatnim czyli w jaki sposób radio wpływa na kierowcę i czy w takim razie jest potrzebne? Zanim przejdę do odpowiedzi ekspertów, pozwólcie, że podzielę się z wami swoją prywatną opinią. Zaznaczę jedynie, że nie znam jeszcze odpowiedzi profesjonalistów w tym temacie dlatego proszę ‚give me some slack’ ;).

  • Podróżowanie samochodem bez radia? Według mnie niemożliwe, nieprzyjemne, a nawet irytujące! Radio sprawia, że kierowanie pojazdem jest zdecydowanie przyjemniejsze, a ja mam więcej energii. Jeżeli o mnie chodzi, uważam że radioodtwarzacz ma zbawienne działanie na kierowcę, ponieważ jest swoistego rodzaju ‚budzikiem’. Wyobraźcie sobie, że jedziecie samochodem i robicie się coraz bardziej zmęczeni. Radio z energiczną muzyką z pewnością pomoże wam odzyskać trochę energii.

To moje zdanie, a co mówią specjaliści?

  • Eksperci mają podzielone zdanie! Okazuje się, że są i plusy i minusy. Aż 98% Polaków słucha radia w samochodzie ale czy to dobrze? Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Są osoby, którym radio przeszkadza i nie mogą się skupić, a są osoby, które wręcz potrzebują radia aby spokojnie prowadzić samochód. Jedyne o czym należy pamiętać, niezależnie od preferencji kierującego, nigdy nie słuchamy radia zbyt głośno!

Źródło zdjęć: insurance.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.