Zmiany w egzaminie na prawo jazdy od 10.11.2016!

No i znowu mamy zmiany ;). Co tym razem zmieniło się od dnia 10 listopada 2016 roku? Sprawdźcie sami!

Z dniem 10 listopada 2016 roku mamy dużą zmianę dla wszystkich zdających egzamin na prawo jazdy. Z pewnością będzie to duże ułatwienie dla zdających. Okazuje się, że kursanci, którzy podczas egzaminu popełnią błąd, który nie zagrozi życiu ani też zdrowiu uczestników ruchu drogowego, będą mogli kontynuować egzamin jeżeli egzaminator nie zdecyduje się go przerwać! Tak, od tej pory wszystko w rękach egzaminatora.

  • Kursanci cieszą się, że będą mieli łatwiej ale nowe zmiany budzą szereg wątpliwości. Są tacy, którzy obawiają się, że egzaminatorzy dostaną zbyt dużą władzę do rąk i będą interpretowali fakty na swój własny sposób… .
  • Osobiście uważam, że to niemożliwe, a przynajmniej mało prawdopodobne. Zgodnie ze starymi przepisami, egzaminatorzy również mogli interpretować zachowanie kursantów jednoznacznie i nazbyt dokładnie. Nie zostawali miejsca na żadne wątpliwości, ponieważ traktowali przepisy zbyt dosłownie. Obecnie będzie o tyle inaczej, że nie będą musieli interpretować faktów na jeden sposób. Pamiętajmy, że podczas egzaminu są kamery więc wszystko co się dzieje zostaje nagrane i nie ma tu miejsca na błędy czy niedomówienia, a co tu dopiero mówić o niesprawiedliwości ;).

Myślę, że nowe przepisy są dobre, ponieważ egzaminatorzy będą mieli szansę skupić się na prawdziwych umiejętnościach kursantów i tym jak sobie – faktycznie – radzą na drodze, a nie tylko na przepisach i znakach drogowych ;).

Źródło zdjęć: rzeczpospolita.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.