Zdaj egzamin za pierwszym razem ;)!

W związku z tym, że ostatnio jest głośno o egzaminach na prawo jazdy ze względu na zmiany, postanowiłam napisać posta o tym jak… zdać egzamin z wynikiem pozytywnym już za pierwszym razem ;). Zachęcam do lektury :)!

Przede wszystkim należy pamiętać, że jest kilka takich ‚podstawowych’ błędów na które łapie się co najmniej połowa zdających. Co ciekawe lista jest stała i są to tzw. ‚głupie’ błędy. Sprawdźcie je.

Uwaga – żółte światło!

  • To odwieczny problem kursantów. Co zrobię jeżeli zapali się żółte światło? Jak moje działanie odbierze egzaminator? Powiem tak, zasada jest jedna. Zawsze należy jechać zdecydowanie i pewnie. Nie wolno tracić czasu na zastanawianie, ponieważ jeżeli jednak zdecydujecie się wjechać światło zmieni się na czerwone, a tu już na pewno będzie oznaczało koniec egzaminu… ;).

Zielona strzałka

  • Co robić, kiedy widzisz zieloną strzałkę? Należy pamiętać, że jest to warunkowy skręt więc możesz wjechać za sygnalizator. W tym przypadku również polecam zdecydowanie i pewność siebie. Oznaka niezdecydowania może zostać odebrana przez egzaminatora jako brak wiedzy!

Słabo widoczne sygnalizatory

  • Podczas kursu jazdy masz wiele okazji do tego by doskonale poznać trasę egzaminu, ponieważ egzaminatorzy raczej jeżdżą w te same miejsca. Zatem powinieneś mieć w tzw. ‚małym paluszku’ wszystkie ronda. Niestety często zdarza się, że zdający nie dostrzegają sygnalizatorów przed drogą na rondzie na które chcą wjechać. To niedopuszczalny błąd, który niestety lubi się powtarzać. Polecam dobrze przerobić wszystkie ronda ;).

Źródło zdjęć: motofakty.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.