9 kg czworonoga i zaledwie 90 km/h…

Właśnie wróciłam ze spotkania z koleżanką, która kilka tygodni temu kupiła sobie psa. W związku z jej nowym ‚nabytkiem’ poruszyłyśmy temat przewożenia czworonoga samochodem. Z pewnością każdy z was doskonale wie jak to robić w bezpieczny sposób ale niestety spora część totalnie olewa wszystkie zasady i przewozi swoje zwierzaki bez żadnego zabezpieczenia! Takie zachowania jest karygodne, ponieważ grozi poważnymi konsekwencjami.

Co może się zdarzyć, kiedy przewozimy czworonoga bez żadnego zabezpieczenia?

Znalazłam w sieci bardzo ciekawy artykuł gdzie możemy dowiedzieć się czegoś więcej. Pozwólcie, że przytoczę wyniki badań, które zostały opublikowane w tym artykule.

  • Grupa ekspertów postanowiła jasno i konkretnie wytłumaczyć nieodpowiedzialnym właścicielom psów dlaczego nie wolno przewozić psa, który jest niezapięty. Na podstawie ich badań można stwierdzić, że przewożenie pieska, który waży około dziewięć kilogramów samochodem, który porusza się z prędkością 90 km/h może skończyć się tragicznie – dosłownie! Ciekawostką dla lekkomyślnych kierowców był fakt, że przewożenie psa bez zabezpieczenia może skończyć się tragicznie również dla samego kierowcy ale i pasażerów. Okazuje się, że przy tej prędkości pies, który uderzyłby w kierownicę miał by wagę – UWAGA – 450 kilogramów!!! Od razu chciałabym zauważyć, że dziewięć kilogramów to nie jest duży pies, a 90 km/h to nie jest zawrotna prędkość! Zwróćcie również uwagę, że niezabezpieczony pies niekoniecznie musiałby uderzyć w kierownicę – równie dobrze może to być pasażer czy kierowca… .

Myślę, że nie muszę pisać nic więcej ;)?

Źródło zdjęć: hulenhills.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.