ACC

Tym razem zapraszam wszystkich do sprawdzenia najnowszego posta gdzie znajdziecie informacje o tym co takiego w sobie ma genialny SUV Forda – Edge, że warto zaparkować go w swoim garażu ;)! To już kolejny tekst tej serii dlatego zainteresowanych odsyłam do poprzednich części, które znajdziecie w październikowych wpisach! Zapraszam do lektury :).

Inteligentny tempomat – ACC

  • Tempomat w samochodzie? Chyba nikogo to już nie dziwi prawda? Obecnie, tempomaty są instalowane w podstawowym wyposażeniu większości nowych samochodów. Z pewnością wiecie co to takiego ale jeżeli znajdzie się ktoś kto jednak nie wie – już tłumaczę :). Tempomat to urządzenie, którego zadaniem jest utrzymanie stałej prędkości pojazdu, niezależnie od tego po jakiej powierzchni porusza się samochód. Aktywujemy tempomat w momencie, kiedy uznamy, że odpowiada nam konkretna prędkość pojazdu. Wyłączamy tempomat w każdej dowolnie wybranej chwili. Zatem na czym polega ‚inteligentny’ tempomat w nowym SUVie Forda – Edge?
  • Inteligentny tempomat Forda (ACC) potrafi się dostosować do innych kierowców. Podczas sytuacji, kiedy zbliżamy się do innego pojazdu, tempomat samodzielnie zaczyna zwalniać. Kiedy odległość od innych pojazdów będzie odpowiednio duża, system ponownie się aktywuje i samochód przyspieszy do wcześniej zaprogramowanej prędkości.
  • Należy również pamiętać, że ACC Forda został wyposażony w funkcję Forward Alert czyli ostrzeżenie dla kierowcy o zbytnim zbliżeniu się do innego pojazdu, który znajduje się przed nami.

Dzięki ACC jazda Fordem Edge jest bezpieczna ale i bardzo komfortowa ;)!

Źródło zdjęć: ford.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.