Alkoholowy kierowca…

Alkohol to bardzo duży problem wśród kierowców. Ciągle słyszmy o wypadkach, które spowodowali kierowcy ‚pod wpływem’. Niestety pomimo głośnych kampanii edukacyjnych polscy kierowcy nadal wsiadają za kółko po kilku ‚głębszych’. Wyjątkowo przykre/zatrważające jest to, że spora część kierowców to osoby młode, które dopiero co odebrały prawo jazdy.

  • Nie wiem jak wam ale mi się wydaje, że to właśnie młodzi kierowcy powinni być tymi, którzy dają dobry przykład. Tak, wcale nie starsi kierowcy z doświadczeniem, a młodzi czyli ci, którzy zaledwie niedawno odebrali prawo jazdy. Dlaczego tak uważam? „Świeżo upieczony” kierowca ma bardzo dużą wiedzę teoretyczną. Dopiero co skończył kurs na którym prowadzący oraz instruktorzy podzielili się z nim wiedzą. Wszystkie informacje o tym jak jeździć mają w głowie, zatem z jakich powodów nie stosują tego czego się nauczyli?

Niestety niezwykle często to właśnie młodzi kierowcy są sprawcami groźnych wypadków. Jak podaje Komenda Główna Policji, w Polsce aż 23,2 procent młodych kierowców powoduje wypadki samochodowe pod wpływem alkoholu! Są to kierowcy pomiędzy 18, a 24 rokiem życia. Ten raport pokazuje, że młodzi kierowcy w ogóle nie chcą stosować się do tego czego się nauczyli. W mojej opinii takie działanie wśród młodych kierowców powinno być traktowane znacznie surowiej. Myślę, że można zaryzykować stwierdzeniem, że kierowca, który wsiada za kółko pod wpływem alkoholu robi to na własne życzenie – świadomie… .

Więzienie, dożywotni zakaz prowadzenia samochodu i jego konfiskata – taka powinna być kara. Jak wam się wydaje?

Źródło zdjęć: derekwoodmanbmw.co.uk

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.