Bagaże…

Wakacje już za pasem, a zatem powoli szykujemy się do długo wyczekiwanego urlopu. Jeżeli należysz do tych wczasowiczów, którzy na odpoczynek wybierają się samochodem warto byś przypomniał sobie jak prawidłowo ułożyć walizki by te nie stwarzały zagrożenia dla podróżujących.

Miałam okazję pisać o niebezpieczeństwie jakie niesie za sobą niezapięcie pasów bezpieczeństwa. Z pewnością każdy wie czym grozi jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że podczas zderzenia pojazdu, masa ciała człowieka nabiera nieprawdopodobnie dużą masę, a w związku z tym obrażenia ciała mogą być tragiczne.

Jednak ta zasada nie tyczy się wyłącznie ciała człowieka. Wszystkie przedmioty, które znajdują się w samochodzie i są niezamocowane, stanowią duże zagrożenie dla pasażerów i kierowcy. W związku z tym czas wakacji staje się wyjątkowo niebezpieczny. Niestety część kierowców nie zastanawia się jak zabezpieczyć bagaże. Upychamy je tak by się zmieściły, a jeżeli nie starcza nam miejsca w bagażniku, walizki lądują na siedzeniu, pod nogami czy pod fotelem. To bardzo niebezpieczne, ponieważ już przy małej prędkości, kiedy dojdzie do kolizji, te z impetem mogą uderzyć pasażerów lub kierowcę. Nie muszę chyba przypominać, że masa małej walizeczki lub siatki, gigantycznie się zwiększy.

Zatem zanim zaczniemy bezmyślnie wpychać bagaże do samochodu, warto ułożyć cały proces logistycznie. Jeżeli zostaną nam luźne walizki, których nie zmieścimy w bagażniku, należy je odpowiednio zabezpieczyć (przypiąć) w kabinie tak by nie stwarzały zagrożenia.

Szerokości :)!

Źródło zdjęć: pixabay.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.