Bez pasów?

To, że nawet najlepsi i najbardziej doświadczeni kierowcy dostają mandaty wiemy wszyscy. Nikt nie jeździ idealnie, a zatem należy wiedzieć jakich przewinień nie popełniać. Okay ale co z tymi mandatami. Ile nam grozi za jazdę dwoma pasami ruchu, a ile dostaniemy za przekroczenie maksymalnej prędkości o 10 km/h? Zapraszam wszystkich na nowy cykl pt. Taryfikator 2018. Enjoy ;).

Jazda więcej niż jednym pasem ruchu

To zdarza się nagminnie i niestety najczęściej najbardziej cwanym kierowcom. Jazda więcej niż jednym wyznaczonym pasem ruchu to specjalność tzw. cwaniaków. Nadmierna prędkość i szpanowanie lub jazda dwoma pasami w korku by dowolnie wybierać sobie szybszy pas. Za to przewinienie grozi nam mandat w wysokości 150 zł.

Jazda bez zapiętych pasów

To nader często łamany przepis, który bagatelizuje większość kierowców. Co ciekawe większość z nas nawet nie wie czym to grozi. Naturalnie mam tu na myśli karę finansową. Niestety jazda bez zapiętych pasów nie będzie nas kosztowała zbyt wiele bo zaledwie 100 zł. Dlaczego niestety? Jazda bez pasów to jeden z najczęstszych powodów śmierci podczas wypadku samochodowego. To powinno nam dać do myślenia.

Bez fotelika

Przewożenie dziecka bez fotelika w sytuacji, kiedy prawo tego wymaga jest nie tylko bezmyślne, niebezpieczne i grozi nam mandatem w wysokości 150 zł. Podobnie jak z jazdą bez zapiętych pasów, to zdecydowanie zbyt łagodne sankcje.

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o tym jakie kary czekają nas za przewinienia zapraszam na bloga już niebawem.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.