Brak OC sprawcy. Co teraz z odszkodowaniem?

Skoro jesteśmy już w temacie stłuczek i odszkodowań to dzisiaj poruszę problem odszkodowania w przypadku, kiedy sprawca nie posiada ubezpieczenia OC. Co wówczas należy zrobić?

  • W sytuacji, kiedy sprawca zdarzenia nie ma ubezpieczenia OC sytuacja jest do opanowania. W takim przypadku oczywiście poszkodowany dostanie odszkodowanie, które zostanie wypłacone z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG). Wystarczy, że szkoda zostanie zgłoszona do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego przez dowolnie wybrany zakład ubezpieczeń. Poszkodowanemu poleca się skorzystanie z usług swojego towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym mamy wykupioną polisę.

Innym pytaniem, które nurtuje kierowców to pytanie o dodatkowe fundusze na uszkodzony pojazd.

  • Zdarzają się sytuacje, że wypłacone ubezpieczenie nie jest adekwatne do zaistniałych szkód w związku z czym nie ma szansy na pokrycie całej naprawy. Co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście jest na to rada ;). Wystarczy, że poszkodowany zgłosi się do firmy, która zajmuje się pomocą prz uzyskiwaniu należnych odszkodowań. Do zadań takiej firmy należy:
  1. ocena zasadności stanowiska towarzystwa ubezpieczeniowego,
  2. wybranie nowych rzeczoznawców, którzy sprawdzą oraz zweryfikują opinię poprzedników na podstawie wypłaconego odszkodowania,
  3. firma zobowiązuje się do wypłaty dodatkowego odszkodowania w postaci atrakcyjnych środków finansowych jeżeli doszło do zaniżenia kosztów świadczeń.

Dzięki dodatkowemu odszkodowaniu, które wypłacone jest na podstawie wykupu wierzytelności, kierowcy mają szansę na całkowite naprawienie pojazdu.

Źródło zdjęć: prawojazdy.lubliniec.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.