Brak umiejętności młodego kierowcy, a mocny samochód…

Wiecie już dlaczego młodzi kierowcy tak często powodują wypadki. Co na ten temat mówią policjanci? Zapraszam wszystkim na nowy wpis o niedoświadczonych kierowcach na polskich drogach. Temat ciekawy i obszerny dlatego zachęcam do lektury.

Policjanci podają trzy główne powody dlaczego młodzi kierowcy powodują wypadki samochodowe. Zaliczają do nich:

  1. Nieprzestrzeganie przepisów prawa ruchu drogowego, a w tym głównie wymuszanie pierwszeństwa
  2. Niedostosowanie prędkości do warunków jakie panują na drodze
  3. Lekceważące zachowanie wobec pieszych

Jak sami widzicie, ogólnie dostępne statystyki oraz opinia polskiej policji jest bardzo podobna. Niestety młodzi kierowcy mają zbyt mało doświadczenia i rządzą nimi emocje co jest mieszanką wybuchową.

  • Policjanci również podają informację, że samochody młodych kierowców, którzy spowodowali wypadek należą do grupy nie bezpiecznych. Dlaczego? Okazuje się, że są to starsze, często już wysłużone pojazdy, których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.
  • Brak umiejętności mylony często z brakiem doświadczenia również budzi kontrowersje. Młody kierowca, który prowadzi mocny samochód może mieć problem z jego opanowaniem. To jest główny powód dla którego nie powinno się kupować szybkiego oraz agresywnego auta dla kierowcy tuż po kursie prawa jazdy. Taki kierowca nie miał jeszcze szansy na jazdę takim samochodem. Na kursie jeździ się przecież małym autkiem, które nie ma zbyt dużej mocy, a należy pamiętać, że taki pojazd prowadzi się zupełnie inaczej! Idealnym porównaniem jest zakup pierwszego motocykla. Motocykliści na swój pierwszy motor wybierają coś słabszego i jest to naturalne. Podobnie powinno być w przypadku samochodów. Wszystko z czasem :).

Źródło zdjęć: mnn.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.