Brak wyobraźni?

Jazda samochodem po spożyciu alkoholu to duży problem wśród Polaków. O ile świadomość stale się zwiększa o tyle niekoniecznie widać to po statystykach. Niestety Polacy nadal jeżdżą w stanie nietrzeźwym, a coraz częstsze kontrole policyjne, nie przynoszą wymiernych korzyści.

Najnowsze statsytyki to prawdziwy horror. Okazuje się, że aż 30% Polaków ŚWIADOMIE, prowadziło samochód pod wpływem alkoholu. Te dane są zatrważające. Dlaczego jeździmy pod wpływem? Skąd w nas taki brak odpowiedzialności?

Jazda samochodem po spożyciu alkoholu to nagminne zachowanie polskich kierowców. Okazuje się jednak, że coraz częściej kierowcy jeżdżą na tzw. „kacu”. Z pewnością część z Was słyszała o sytuacji podczas której znana, polska aktorka, wjechała w tył innego samochodu. Ironiecznie można by zaryzykować stwierdzenie, że miała pecha. Cała sytuacja wydarzyła się na parkingu i trudno to było nazwać stłuczką. Myślę, że mocniejsze „dotknięcie” byłoby lepszym określeniem. Niestety dla celebrytki, została wezwana policja i ta została poddana badaniu na alkohol. Jak nie trudno się domyśleć, aktorka była pod wpływem. Tłumaczenie było jednoznaczne – wieczór wcześniej, zbyt duża ilość wina.

To zdarzenie jasno pokazuje, że lekceważymy moc alkoholu i świadomie wsiadamy za kierownicę. Dla policji, a później sądu, taki fakt nie będzie miał najmniejszego znaczenia. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest jednoznaczne. Zachęcam Was do zakupu alkomatu. Urządzenie, które powinien posiadać każdy kierowca. Po nocy „zakrapianej alkoholem” to małe urządzenie może uratować Wam (i innym) życie!

Źródło zdjęć: pixabay.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.