Cross Traffic Alert

Macie swoją ulubioną technologię w samochodzie? Ja mam ale nie jedną, a kilka ;). Dzisiaj chciałabym zająć się właśnie tą jedną bez której już nie wyobrażam sobie życia! Oczywiście będzie to wpis, który jest powiązany z cyklem postów o nowym i absolutnie genialnym Fordzie Edge.

Pamiętacie jak jakiś czas temu pisałam o takiej funkcji? Jeżeli nie to trochę wam przypomnę bowiem odrobinę zmieniłam zdanie ;). Jeszcze do niedawna nie byłam przekonana do tego systemu. Pomoc podczas cofania? Po co? Z taką pomocą przecież nie nauczymy się cofać! Co zrobimy, kiedy nagle pomoc przestanie działać? Taki system byłby dobry wyłącznie w przypadku doświadczonych kierowców. Tak właśnie myślałam ;). A teraz?

  • Obecnie uważam, że system wspomagający cofanie jest jak najbardziej potrzebny i tylko pomoże w nauce jazdy i sama się o tym przekonałam. Im dłużej używałam tego systemu tym lepiej cofałam. Nigdy nie zdawałam się w 100% na system bo to przecież JA kieruję, a nie system. On mi tylko odrobinę pomagał. Kiedy wsiadłam do samochodu koleżanki, która nie miała tego systemu, wycofałam ‚z automatu’ – bez żadnego problemu kompletnie zapominając, że ona go nie ma ;). To oznacza, że ten system pomógł mi się ‚doszkolić’.

Zatem na czym polega Cross Traffic Alert czyli dodatkowa pomoc podczas cofania?

  • Przede wszystkim ostrzega o pojazdach, które nadjeżdżają z lewej bądź prawej strony w sytuacji, kiedy chcemy wyjechać tyłem z parkingu. Mamy większą pewność, że droga jest pusta i możemy cofać bez obaw. Oczywiście nowy Ford Edge jest wyposażony w Cross Traffic Alert :).

Źródło zdjęć: youtube.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.