Dobre sposoby na mrozy!

Zima w tym roku jest szczególnie uciążliwa. Obfite opady śniegu i duże mrozy skutecznie utrudniają jazdę samochodem. Niestety najświeższe prognozy nie są przychylne i wszystko wskazuje na to, że mroźna zima utrzyma się aż do końca marca co nie ucieszyło kierowców. W szczególności narzekają ci, którzy nie mają do dyspozycji garażu. Samochody zostawione na noc pod gołym niebiem wymagają więcej zabiegów niż te garażowane. No właśnie, jakie błędy popełniamy najczęściej? Zapraszam na najnowszy wpis.

Brak garażu to zmora dla większości kierowców. Odśnieżanie samochodu, skrobanie szyb i jazda wyziębionym pojazdem raczej nie należy do przyjemnych czynności. Kierowcy popełniają wiele błędów, które mogą się na nich zemścić.

Jazda w puchowej kurtce, grubym szaliku i ciepłym, wełnianym swetrze to nieświadoma prośba o utratę zdrowia, a nawet życia. Podczas wypadku, pasy bezpieczeństwa nie działają prawidłowo, ponieważ leżą w złym miejscu, a do tego nie są prawidłowo napięte. Nawet przy mniejszej kolizji może dojść do poważnego uszczerbku na zdrowiu. Owszem, trudno sobie wyobrazić jazdę zimnym autem bez kurtki jednak jest na to sposób. Są dwie opcje. Pierwsza to dodatkowe 15 minut na porządne rozgrzanie pojazdu przed startem, a druga to zakup specjalnego urządzenia – montaż ogrzewania pojazdowego. O ile pierwsze rozwiązanie jest oczywiste i niezbyt lubiane przez kierowców o tyle drugi sposób może być strzałem w dziesiątkę. Codzienne wsiadanie do ciepłego samochodu jest bardzo przyjemne i wygodne ;).

Źródło zdjęć: google.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.