Innowacyjny system Forda pozwoli nam zapomnieć o czerwonym świetle?!

Podajcie mi kilka sytuacji, których nie znosi każdy kierowca? Jest ich kilka? Z pewnością tak ale ja dzisiaj, zajmę się jedną. Czerwone światło… kto lubi stać na czerwonym ręka w górę! Żadnej dłoni? No tak, to mam dla was niespodziankę ;).

Marka Ford we współpracy z innymi podmiotami postanowiła zaradzić problemowi codziennego oczekiwania na światłach. Jak wynika z najnowszych badań, kierowcy spędzają rocznie aż dwie godziny na zmianę na zielone! To oczywiście dane statystycznego pana Kowalskiego więc proszę, wyobraźcie sobie ile czasu na światłach spędza pani Joasia, która mieszka w zakorkowanej Warszawie… ;). Jakie rozwiązanie ma dla nas Ford?

Ta marka słynie z innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że jazda samochodem jest maksymalnie bezpieczna i komfortowa więc nie trudno się dziwić, że to właśnie oni wpadli na genialny pomysł ‚zielonej fali’!

Na czym ma polegać innowacyjny system zielonej fali?

  • Przede wszystkim chodzi o to by kierowca w ogóle lub prawie w ogóle nie stał na czerwonym. A miałoby być to zapewnione dzięki specjalnemu systemowi, który potrafi rozpoznać i oszacować czas przejazdu na trasie kierowcy. Wówczas, system samodzielnie mógłby dostosować stałą prędkość jaka byłaby potrzebna na przejazd od świateł do świateł.

Jak wam się podoba ten pomysł? Póki co jest w ‚powijakach’ ale wszystko wskazuje na to, że być może już niebawem będziemy mogli zapomnieć co to takiego to czerwone ;). Eksperci przekonują, że stanie na czerwonym jest nie tylko czasochłonne ale równieś stresujące.

Źródło zdjęć: polskimechanik.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.