ISL – Ford Edge :)

Ford Edge to pierwszy SUV tej marki na europejskim rynku. Z pewnością większość z was już wie, że pojazd jest dostępny w polskich, autoryzowanych salonach Forda. Czego możemy się po nim spodziewać? Jakie technologie zostały użyte w genialnym Edge? Tego dowiecie się już dzisiaj, sprawdzając mój najnowszy post! Miłej lektury moi drodzy :).

Nowy Ford Edge to nie tylko piękna bryła. Samochód został wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań dzięki czemu prowadzenie jest nie tylko komfortowe ale i bezpieczne. Miałam już okazję pisać o adaptacyjnym układzie kierowniczym (Ford Adaptive Steering), o Ford SYNC 2 ze sterowaniem głosowym i ekranem dotykowym ale także o systemie kontroli pasa ruchu (Lane Keeping Alert) i inteligentnym tempomacie (ACC). Co jeszcze znajdziemy w Edge?

ISL czyli inteligentny ogranicznik prędkości

  • ISL to system, który ma na celu kontrolować prędkość samochodu w stosunku do obowiązujących znaków drogowych. Ten unikatowy system Forda pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. W jaki sposób działa ISL? Wszystko za sprawą specjalnej technologii, która ma rozpoznawać znaki drogowe – Traffic Sign Recognition. Przejeżdżając obok znaku drogowego Traffic Sign Recognition rozpoznaje znak i dzięki temu ISL dostosowuje prędkość pojazdu.

To absolutnie genialny system, który znacząco wpłynie na grubość waszych portfeli ;). Każdy samochód Forda z ISL nie musi się już martwić o mandaty. Dodatkowo ta technologia powinna spodobać się wszystkim rodzicom, którzy pożyczają swoje cztery kółka dzieciakom ;)!

Źródło zdjęć: ford.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.