Ja, kierowca…

W związku z tym, że mamy grudzień, chciałabym napisać serię postów o… najczęściej popełnianych błędach przez kierowców. Dlaczego akurat teraz w grudniu? Już wszystko tłumaczę ;).

  • Nie ma kierowców idealnych – to niezaprzeczalny fakt. Każdy z nas popełnia błędy. Niezależnie od tego ile kilometrów przejechaliśmy, musimy przede wszystkim pamiętać, że jesteśmy tylko ludźmi i w naturze mamy zakodowane popełnianie błędów. Zatem zima to jest czas, kiedy w szczególności powinniśmy uważać, zwłaszcza jeżeli czujemy się za kierownicą niepewnie! Grudzień to miesiąc, kiedy możemy się spodziewać opadów śniegu i mrozu. Do tego wszystkiego dochodzi szybko zapadający zmrok i warunki na drodze stają się wyjątkowo trudne. Zatem najczęściej popełniane błędy w połączeniu z grudniową pogodą są prawdziwym wyzwaniem dla kierowców i należy się ich wystrzegać! Sprawdźcie czego powinniście unikać, kiedy prowadzicie samochód.
  • Jestem bardzo dobrym kierowcą. Ta myśl krąży w głowie ponad 80% Polaków kierowców! Prawda, że niedorzeczne?! Niestety nie jest to prawda bo mamy za dużo wypadków… . Wiara we własne siły to nie to samo co ślepe zapatrzenie w swoje umiejętności. Powinniśmy podchodzić do samochodu i drogi z szacunkiem w przeciwnym razie mamy dużą szansę na spowodowanie wypadku. Owszem, wiedza i doświadczenie pomagają na drodze, a tym bardziej w trudnych sytuacjach jednak dopiero w połączeniu z pokorą mają większy sens. Idealnym przykładem jest genialny aktor i bardzo dobry kierowca Paul Walker, który zbytnio zaufał swoim umiejętnościom.

Źródło zdjęć: demotywatory.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.