Jak dbać o samochód – cz. 2

Pozwólcie, że zacznę od popularnego i jednocześnie bardzo mądrego hasła: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Pozwoliłam sobie zacytować to przysłowie, które odnosi się do profilaktyki leczenia ludzi jednak można go także idealnie dopasować do dbania o „zdrowie” samochodu. Odpowiednie dbanie o swój pojazd zaoszczędzi nie tylko dużo stresu i czasu ale także pozytywnie wpłynie na zasobność portfela.

Zapraszam na drugi już wpis o tym jak należy prawidłowo dbać o samochód. Wszystkie poniższe wskazówki i porady zostały zaczerpnięte z oficjalnej strony Forda.

PŁYN CHŁODZĄCY

  • 94_jak-czesto-zmieniac-plyn-chlodniczy_2Poziom – pamiętajcie o systematycznym sprawdzaniu poziomu płynu chłodniczego oraz jego ewentualnym uzupełnianiu. Sprawdzanie poziomu płynu chłodzącego zawsze sprawdza się, kiedy silnik jest zimny.
  • Rodzaj płynu – przed nadejściem zimy należy sprawdzić stężenie niezamarzającego płynu chłodzącego! Warto pamiętać, że niezamarzający płyn chłodzący powinno się używać przez cały rok, ponieważ uniemożliwi to wewnętrznej korozji układu chłodzenia.

WYCIERACZKI

  • wycieraczki-pojedynczo-a_729Stan wycieraczek – co jakiś czas należy sprawdzić stan wycieraczek. Jeżeli zauważymy pióra z wycieraczek na przedniej bądź tylnej szybie oznacza to, że trzeba je wymienić.
  • Pióra wycieraczek – obowiązkowo wymienia się je raz do roku.

PŁYN DO SPRYSKIWACZY

  • 406c0045079d4-d.310Poziom płynu – pamiętaj o systematycznym sprawdzaniu poziomu płynu do spryskiwaczy.
  • Rodzaj płynu – ważne jest aby używać dobrej jakości płynu. Należy wystrzegać się samej wody, ponieważ nie umyje ona zanieczyszczeń na szybie, a to z kolei może być powodem wypadku drogowego. Dodatkowo sama woda z pewnością zamarznie w okresie zimowym.

Kolejna część już za nami. Jak dbać o przednią szybę, światła oraz układ wspomagania kierownicy już niedługo.

Źródło zdjęć: moto.elblag.net, toptuning.pisz.pl, motofakty.pl, keepcalm-o-matic.co.uk

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.