Jak myśli młody kierowca?

Przyszła pora na pierwszy wpis o podstawowych błędach niedoświadczonych kierowców, którzy dopiero co odebrali prawo jazdy. Temat niezwykle ważny i jak najbardziej na czasie, ponieważ to młodzi kierowcy są odpowiedzialni aż za około 30% wypadków rocznie! To bardzo dużo i właśnie dlatego gorąco zachęcam do sprawdzenia moich najnowszych postów z tego cyklu, które będą się pojawiać na blogu co kilka dni!

  • Największy i jednocześnie najbardziej popularny błąd wśród młodych i niedoświadczonych kierowców? Oczywiście będzie to… ich głowa! Pewnie sobie myślicie, że to jakaś bzdura bo przecież miałam pisać o błędach kierowców, a nie o tym jak myślą… . Otóż nie moi kochani, okazuje się, że to właśnie to co mamy w głowie jest najważniejsze. Zatem od początku ;). Głównym błędem osób, które dopiero co odebrały prawo jazdy jest ich sposób myślenia o samych sobie. Zazwyczaj osoby, które zrobiły prawo jazdy uważają się już za pełnoprawnych kierowców. Oczywiście, poniekąd jest to prawda ale tylko poniekąd. Dobry kierowca to ZAWSZE kierowca z doświadczeniem. Dopiero lata praktyki pozwalają na racjonalną ocenę sytuacji dzięki czemu można odrobinę ‚zaszaleć’ – naturalnie w miejscu do tego przeznaczonym. Młody i niedoświadczony kierowca, który myśli, że prawo jazdy pozwalają mu na wszystko i ma prawo jeździć jak chce i gdzie chce (nie przestrzegając przepisów) to zgubne myślenie, które jest początkiem góry lodowej. Cała reszta to niestety… tragiczny wypadek.

Zatem najpierw korygujemy to co mamy w głowie moi drodzy młodzi kierowcy :). Jeździmy zgodnie z przepisami. Bądźmy odpowiedzialnymi, dojrzałymi i profesjonalnymi kierowcami!

Źródło zdjęć: wizardradio.co.uk

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.