Jakie błędy popełniają młodzi kierowcy?

Młodzi kierowcy to niestety słabi kierowcy. Tak, rozumiem że wielu z was może się ze mną nie zgodzić ale takie są niezaprzeczalne fakty. Oczywiście zdarza się, że raz na jakiś czas świeżo upieczony kierowca jeździ lepiej od kierowcy z wieloletnim stażem ale – jak już powiedziałam, to są raczej wyjątki, które tylko potwierdzają regułę ;). W moim przypadku nie było inaczej. Myślę, że nie jestem złym kierowcą ale z pewnością jeszcze wiele mi brakuje do dobrego, doświadczonego uczestnika ruchu drogowego zatem pozwólcie, że przejdę do sedna mojego ‚wywodu’ ;).

Jakie błędy najczęściej popełniają młodzi kierowcy?

  • Jednym z głównych błędów jest… zbyt szybkie najeżdżanie na krawężnik. O ile pamiętam mój nauczyciel jazdy na kursie nie poinformował mnie dlaczego powinnam zwolnić zanim wjadę kołami na krawężnik. Zawsze robiłam to na tzw. ‚wyczucie’ i zazwyczaj przy zbyt dużej prędkości. Czym grozi za szybki wjazd na krawężnik? Niestety takie działanie może spowodować, że zostanie przerwana osnowa w najbardziej delikatnym miejscu opony czyli na jej boku w związku z czym zniszczona opona nadaje się już jedynie do… wyrzucenia! Ten błąd może być dosyć kosztowny w skutkach… !
  • Kolejnym bardzo często popełnianym błędem przez młodych, niedoświadczonych kierowców jest zbyt szybki wjazd w kałuże. W tym miejscu również chciałabym dodać, że mój nauczyciel na kursie prawa jazdy, nic mi o tym nie wspomniał! Dlaczego jest to niebezpieczne? Wszystko przez mocno nagrzane hamulce, które podczas ostrego wjazdu w kałużę mogą spowodować zwichrowanie tarcz hamulcowych.

Kolejna porcja już niebawem :)!

Źródło zdjęć: tiptopopony.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.