Jedziesz za wolno? Uważaj, dostaniesz mandat!

Jeżeli myślicie, że jeździcie zgodnie z przepisami i mandat wam nie grozi to możecie się bardzo zdziwić ;). Okazuje się, że mandat można otrzymać za wyjątkowo dziwne przewinienia. Jeżeli chcecie wiedzieć za jakie, zapraszam do lektury. Zapewniam, że warto!

To, że większość kierowców lubi docisnąć pedał gazu wiemy wszyscy. Czym grozi zbyt szybka jazda? Oczywiście poza groźnym wypadkiem, mandatem. O wysokości mandatu decyduje drogówka. Może być to tylko pouczenie, a może być i nawet 500 złotych. Okay, to już ustalone więc pojawia się pytanie. A co z kierowcami, którzy jeżdżą zbyt… wolno? Czy im również grozi mandat? Zdecydowanie tak. Okazuje się, że kierowcy, którzy jeżdżą zbyt wolno, a tym samym utrudniają ruch innym kierowcom mogą zostać zatrzymani i „obdarowani” mandatem. Kara za zbyt wolne tempo wynosi 200 złotych.

Czy tylko kierowcy mogą otrzymać mandat za zbyt szybką jazdę? Otóż nic bardziej mylnego! Pewien 18-latek przekroczył prędkość na… rowerze i został za to solidnie ukarany. Chłopak przekroczył maksymalną dopuszczalną prędkość aż o 16 km/h! By było jeszcze ciekawiej, zostało to uwieńczone na zdjęciu przez fotoradar.

Czy za pomoc poszkodowanym w wypadku samochodowym można zostać ukaranym? Niestety okazuje się, że tak. Przekonał się o tym młody mężczyzna, który podczas ratowania ofiary wypadku autobusowego zaczął przeklinać. Należy pamiętać, że za publiczne przeklinanie grozi nam mandat w wysokości 100 złotych.

Absurd goni absurd? Niestety, zdarza się ;).

Źródło zdjęć: pixabay.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.