Mandat za nieodśnieżony samochód

Dzisiaj powracam z mocnym przekazem i przypomnieniem dla wszystkich kierowców! Zima w końcu uderzyła i za oknem jest biało i mroźno. Jak powszechnie wiadomo, kierowcy nie przepadają za opadami śniegu i mrozem, ponieważ znacznie utrudnia to warunki na drodze. Jest ślisko i mokro, a to bardzo często kończy się stłuczkami lub wypadkami drogowymi.

Innym problemem, który także znacząco wpływa na bezpieczeństwo jazdy w zimowym okresie jest… odśnieżanie samochodów. Niestety duża część kierowców bagatelizuje tą prostą czynność i wyjeżdża na drogę nieodśnieżonym samochodem. Znajdujące się ‚pokrywy śnieżne’ na dachu, masce czy lusterkach pojazdu stwarzają gigantyczne niebezpieczeństwo na drodze dlatego niezrozumiałe jest zachowanie kierowców.

Niestety sama dzisiaj spotkałam się z przykrą i niebezpieczną sytuacją. Z samochodu, który mnie wyprzedzał spadł śnieg prosto na moją szybę. Śniegu było dużo i na tyle mnie ta sytuacja zaskoczyła, że o mało nie wpadłam w poślizg. Oczywiście nieodpowiedzialny kierowca nieodśnieżonego samochodu nic sobie z tego nie zrobił i bardzo odjechał. Trudno nawet stwierdzić czy zauważył co zrobił. Na szczęście nic się nie stało, a ja najadłam się tylko strachu.

Ta sytuacja pokazuje jak niepoważni są kierowcy. Wystarczy tylko trochę śniegu na masce czy dachu auta aby spowodować wypadek. Doskonale o tym wiedzą policjanci, którzy za nieodśnieżone samochody mają prawo wlepić mandat.

Wysokość mandatu za nieodśnieżony pojazd to nawet 500 złotych dlatego gorąco zachęcam do odśnieżania swoich czterech kółek. Jeżeli życie ci nie miłe to może przynajmniej zadbaj o swój portfel ;)!

Źródło zdjęć: mojafirma.infor.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.