Drogi mandat

Dzisiaj chciałabym powrócić do tematu nadmiernej prędkości, który jest niezwykle popularny w Polsce z racji tego, że Polacy nie przestrzegają przepisów. W jaki sposób możemy sobie radzić z tym problemem? Co zrobić abyśmy nie odstawali na mapie Europy od naszych zagranicznych sąsiadów? Jest sposób i to bardzo prosty… .

Dlaczego w innych krajach Unii Europejskiej, kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami? Oczywiście chodzi o odpowiednie… kary. Okazuje się, że w innych europejskich krajach, kierowcy nie przekraczają prędkości bo im się to po prostu nie opłaca! Jeżeli kierowca miałby zapłacić mandat w wysokości jego miesięcznej pensji czy nawet 1/5 wartości samochodu, musiałby zwariować. Rachunek jest wyjątkowo prosty. Nie przekraczam prędkości bo mnie na to nie stać. Oczywiście jak w innych państwach, kierowcy z początku podchodzili negatywnie do takich rozwiązań jednak z czasem sami przekonali się, że to ma sens. Procent wypadków drogowych spowodowanych przez nadmierną prędkość spadł do takiego stopnia, że każdy kierowca poczuł różnicę.

Część polskich głosów zapewne od razu powiedziałaby, że przecież w Europie zarabia się zdecydowanie lepiej i dla nich takie mandaty to wcale nie duży wydatek. Już odpowiadam ;). Owszem, to jest prawdą, że nasi europejscy sąsiedzi zarabiają więcej od nas – to fakt. Jednak nie jest to prawdą, że mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości są dla nich ‚małe’. To są bardzo wysokie kwoty, nawet dla tych, którzy dużo zarabiają, co potwierdzają sami kierowcy!

Zatem? O tym jaką mam propozycję, dowiecie się już niebawem :).

Źródło zdjęć: interia.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.