Miernik do pomiaru lakieru

Słyszeliście o aplikacji do sprawdzania grubości lakieru na pojazdach? Jeżeli nie, to dobrze trafiliście bo dzisiaj chciałabym podzielić się z wami informacjami na temat małego urządzenia, które może pomóc wam, zaoszczędzić wiele niepotrzebnego stresu i nerwów. Zapraszam do lektury.

Rozwój techniki może przyprawić o ból głowy ale oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;). Tym razem zaproponuję wam urządzenie, które ma za zadanie zanalizować system powłoki lakierniczej w samochodzie. Zastanawiacie się po co? Odpowiedź jest prosta. Dzięki miernikowi grubości lakieru mamy możliwość sprawdzenia drugiej warstwy lakieru oraz grubszej warstwy szpachli. W miejscu gdzie jest „nadprogramowa” ilość daje nam pewność, że działo się „coś złego” z samochodem. Mogłaby być to mała stłuczka, otarcie ale także poważny wypadek, który znacznie wpływa na jakość samochodu.

Naturalnie, powyższe informacje mają największe znaczenie podczas zakupu używanego samochodu. Poprzedni właściciel może próbować oszukać potencjalnego klienta, że samochód jest bezwypadkowy.

Ceny mierników grubości lakieru są stosunkowo niewielkie bo zaczynają się już od około 150 złotych. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju i jakości urządzenia. Obecnie coraz bardziej popularne stają się te, które współpracują ze smartfonem. Wystarczy zainstalować specjalną aplikację, która jest połączona z urządzeniem. W ten sposób mamy możliwość natychmiastowego odczytu wszystkich niezbędnych informacji bezpośrednio na telefonie lub tablecie.

Może ktoś z was ma takie urządzenie i chce podzielić się swoimi wrażeniami? Zachęcam do komentowania.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.