Młody kierowca, a stres

Pamiętam swój pierwszy dzień za kółkiem jakby to było wczoraj. Niestety moja pierwsza przejażdżka nie była zbyt przyjemna. Towarzyszył mi stres więc przyjemność z jazdy zmalała praktycznie do zera. Nerwy za kółkiem to największy wróg kierowców, w szczególności tych młodych i niedoświadczonych.

Każdy początkujący kierowca, przechodzi wszystkie etapy jazdy samochodem. Wielu, uparcie twierdzi, że stres ich nie dotyczy. Co ciekawe, najczęściej są to mężczyźni. Ci są przekonani, że umiejętności kierowcy wyssali wraz z mlekiem matki. Naturalnie to nieprawda. Każdy kierowca potrzebuje czasu by zdobyć umiejętności i doświadczenie. Nawet najlepsi, zawodowi kierowcy, spotykają na swojej drodze sytuacje zaskakujące dlatego najważniejsze jest by mieć szacunek do pojazdu i użytkowników ruchu drogowego.

Zbyt szybka jazda, brawura, głośna muzyka i lekceważący stosunek do jazdy to prawdziwa mieszanka wybuchowa, która prowadzi wielu kierowców do nieszczęścia. Młodzi kierowcy, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę na drodze, powinni być w szczególności uważni i spokojni. Dodatkowa dawka stresu, który jest zdrowym objawem na początkowym etapie, nie powinien być w żaden sposób potęgowany. Należy zatem pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego tj., nie przekraczać dozwolonej prędkości, dostosowywać prędkość do warunków na drodze, jeździć bez głośnej muzyki. To absolutne podstawy o których należy pamiętać by maksymalnie zwiększyć swoje i innych bezpieczeństwo.

Mam nadzieję, że będziecie rozważni. Szerokości :)!

Źródło zdjęć: pixabay.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.