Młody kierowca sprawcą wypadku…

Młodzi kierowcy to temat, który pojawia się na moim blogu bardzo często. Myślę, że nikogo to nie powinni dziwić. Niestety statystyki są nieubłagane – bardzo często to właśnie młodzi kierowcy są sprawcami poważnych wypadków drogowych. Dlaczego młodzi kierowcy tak często powodują wypadki samochodowe? Zapraszam do lektury.

  1. Niestety do najczęstszych powodów dla których młodzi kierowcy stają się sprawcami poważnych wypadków samochodowych zalicza się… brawurę. Tak, można by zaryzykować stwierdzenie, że w końcu to leży w ich naturze. Młodzi lubią się popisywać. Kiedy w końcu stają się niezależni chcą zaznaczyć to, że ‚już mogą’ i ich zachowanie jest pewną demonstracją. W przypadku młodych kierowców to połączenie robi się wyjątkowo niebezpieczne. Samochód + brawura bardzo częsta jest śmiertelna.
  2. Drugim powodem dla którego dochodzi do wypadków z udziałem młodych kierowców jest ich brak doświadczenia. Złe zrozumienie znaków, złe odczytanie zamiarów innych uczestników ruchu drogowego czy chociażby zlekceważenie podstawowych przepisów prawnych. To wszystko składa się na doświadczenie, które przychodzi dopiero z czasem.
  3. Kolejnym powodem wypadków spowodowanych przez młodych i niedoświadczonych kierowców jest… słaby stan techniczny samochodu! Tak, o tym się prawie nie mówi, a okazuje się, że to również jest bardzo częsta przyczyna. Młodzi kierowcy nie mają jeszcze dużych nakładów finansowych i muszą ‚zadowolić’ się tanim pojazdem z drugiej ręki. Niestety często takie auta są w złym stanie technicznym, a to z kolei stanowi duże zagrożenie na drodze.

Źródło zdjęć: telegraph.co.uk

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.