Na właściwym torze… ;)

Co takiego ma w sobie genialny SUV Forda, że warto go mieć? Muszę przyznać, że lista jest bardzo długa ale to dla mnie nie problem ;). Postanowiłam stworzyć całą serię postów o pierwszym, europejskim SUVie Forda – Edge! Znajdziecie tu wszystkie niezbędne informacje i nowinki dzięki, którym przekonacie się, że nie ma takiego drugiego samochodu na naszym globie :)! Zachęcam do lektury :).

Lane Keeping Alert czyli system kontroli pasa ruchu

  • Lane Keeping Alert to technologiczna innowacja, który zachwyci wszystkich posiadaczy genialnego Forda Edge. O co chodzi? Już tłumaczę ;). Głównym zadaniem systemu kontroli pasa ruchu jest kontrola kierowcy. W sytuacji w której kierowca zacznie zjeżdżać z pasa ruchu bez takiego zamiaru, Lante Keeping Alert się uaktywni. Technologia zacznie wysyłać sygnały kierowcy aby ten zareagował. Pierwszym sygnałem będą specyficzne drgania kierownicy. Jeżeli jednak kierowca nie zareaguje, system wykona drugi ruch. Będzie to aktywacja siły układu wspomagania. Wszystko po to by kierowca odczuł na kierownicy działanie systemu, który będzie chciał aby ten skierował pojazd na właściwy pas ruchu.
  • Pewnie ktoś z was od razu zapyta co w sytuacji, kiedy kierowca zamierza zjechać na inny pas ruchu? Oczywiście system nie działa bezwarunkowo i można się do niego nie stosować, ignorując przesłanki. Drugą opcją jest całkowite wyłączenie systemu w samochodzie.

Lane Keeping Alert to genialny system, który doskonale radzi sobie z kryzysowymi sytuacjami, a dzięki temu jazda nowym Fordem Edge staje się wyjątkowo bezpieczna!

Źródło zdjęć: ford.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.