Najczęstsze błędy na egzaminie na prawo jazdy…

Już niedługo czeka cię egzamin na prawo jazdy, a ty czujesz się jakby to miał być twój najgorszy dzień w życiu? Boisz się, że nie podołasz? Jesteś przekonany, że popełnisz podstawowe błędy? Otóż, nie ma mowy :). Zapraszam na drugi wpis o najczęściej popełnianych błędach podczas egzaminu na prawo jazdy kat. „B”. Wszystko po to byś zdał za pierwszym razem ;). Zachęcam do lektury!

Wyjeżdżamy z drogi podporządkowanej…

  • Jednym z najczęstszych błędów podczas egzaminu na prawo jazdy, które kończą egzamin to wymuszenie pierwszeństwa podczas wyjazdu z drogi podporządkowanej. Zdający są zestresowani i to właśnie zdenerwowaniem tłumaczą swój błąd. Niestety wymuszenie pierwszeństwa to bardzo poważny błąd, który świadczy o tym, że nie jesteś gotowy na to by być kierowcą. Egzaminator ocenia twoje umiejętności, a wyjazd z drogi podporządkowanej zbiera kilka takich umiejętności ‚do kupy’. Podczas wykonywania tego manewru, wiadomo czy zdający dobrze zna obsługę samochodu i sobie z nią radzi. To bardzo ważne, ponieważ podczas ruszania należy spodziewać się określonych umiejętności – np. w sytuacji, kiedy musimy szybko wyjechać. Zatem pamiętajcie, że wyjeżdżamy spokojnie ale zdecydowanie. Jeżeli jest zbyt mało czasu na dynamiczne ale spokojne ruszenie – czekamy. Bardzo ważne jest również abyście nie czekali zbyt długo w sytuacji, kiedy możecie ruszyć bo to również może zakończyć wasz egzamin!

Zjazd z ronda…

  • Jest jedna podstawowa zasada o której nie możecie zapomnieć. Powolne ruszanie podczas zjazdu ze skrzyżowania z ruchem okrężnym, które wymusi na innych kierowcach hamowanie oznacza… wymuszanie pierwszeństwa, a to jest jednoznaczne z zakończeniem egzaminu! Zatem uważajcie ;).

Źródło zdjęć: wordbielskobiala.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.