NIE dla głośnej muzyki w samochodzie!

Lubicie słuchać muzyki podczas jazdy samochodem? Ja bardzo ale staram się tego nie robić z kilku ważnych powodów. Niestety słuchanie muzyki źle wpływa na kierowcę, a w szczególności tego niedoświadczonego! Jak pokazują statystyki młodzi i niedoświadczeni kierowcy totalnie zapominają o zasadach bezpieczeństwa i robią w swoim samochodzie (dosłownie) imprezę… .

Spora część ‚świeżaków’ na drodze totalnie ignoruje podstawowe zasady bezpieczeństwa i głośno słucha muzyki podczas jazdy. Wielu młodych kierowców specjalnie montuje sobie gigantyczne głośniki o bardzo dużej mocy do bagażnika tworząc jeżdżącą dyskotekę!

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że spora część niedoświadczonych kierowców nie zdaje sobie sprawy jak negatywny wpływa ma słuchanie głośnej muzyki podczas jazdy. Fani głośnej muzyki tłumaczą swoje zachowanie tym, że lepiej im się jeździ, kiedy ‚coś’ leci, inni twierdzą, że to im pomaga w skupieniu… . Jak reagować na takie wypowiedzi?

Oczywiście takie stwierdzenia nie mają nic wspólnego z prawdą i faktami. Być może faktycznie głośna muzyka ich pozytywnie nastraja ale to by było na tyle. Pozostała część tego co myślą to tylko ich wyobrażenia, które nijak się mają do faktów. Okazuje się, że słuchanie głośnej muzyki w samochodzie negatywnie wpływa na skupienie kierowcy. Dodatkowo utrudnia lub całkowicie uniemożliwia odbieranie jakichkolwiek dźwięków z zewnątrz! Nadjeżdżająca karetka, motocykl, pociąg czy chociażby dźwięk nagłego hamowania innego samochodu zostaną totalnie niezauważone w związku z czym bardzo łatwo o groźny wypadek.

Wnioski wyciągnijcie sami ;).

Źródło zdjęć: sharpbrains.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.