Nie wymuszaj pierwszeństwa ;)

Czy jest coś co was szczególnie denerwuje w innych kierowcach? Ja mam kilka takich zachowań na swojej czarnej liście, a wy ;)? Okazuje się, że jest taka lista w Polsce, a w związku z tym postanowiłam się nią z wami podzielić. Sprawdźcie czy zachowania, które znalazły się na poniższym zestawieniu również są tymi, które potrafią was zdenerwować ;).

Kierowco, nie wymuszaj!

  • Wymuszanie pierwszeństwa to coś czego nie lubi żaden kierowca. Nie można się temu dziwić bowiem jest to nie tylko irytujące ale również niebezpieczne. Niestety wymuszanie pierwszeństwa to nagminne działanie wielu kierowców i bardzo często nieświadome. To podstawowy błąd, którego nie powinien popełniać żaden kierowca – ani ten początkujący ani też doświadczony. Przypominam, że na egzaminie na prawo jazdy za wymuszanie pierwszeństwa dostajemy ‚czerwoną kartkę’ czyli egzaminator kończy egzamin ze skutkiem natychmiastowym.

Jak ustrzec się przed popełnianiem tego karygodnego błędu?

Tak naprawdę nie ma złotego środka bo sprawa – wbrew temu co myślą niektórzy kierowcy, jest bardzo prosta. Są dwie obowiązujące zasady, których musimy zawsze przestrzegać, a będziemy mieli 100% pewność, że nigdy nie wymusimy pierwszeństwa.

  1. Po pierwsze, powinniśmy mieć w tzw. ‚małym palcu’ kodeks i wszystkie przepisy.
  2. Po drugie, pamiętamy, że wsiadając za kierownicę musimy poświęcić się w 100% drodze i temu co się na niej dzieje. Maksymalne skupienie to gwarancja bezpieczeństwa!

Zatem wystarczy, że będzie przestrzegać tych dwóch zasad, a będzie wszystko w jak najlepszym porządku no i przede wszystkim… nie będziecie zaliczać się do irytującej grupy kierowców ;)!

Źródło zdjęć: motofakty.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.