Nie wymuszaj pierwszeństwa!

Błędy, które najczęściej popełniają młodzi i niedoświadczeni kierowcy są spowodowane ich ignorancją ale też, a może i przede wszystkim brakiem wyobraźni i brakiem doświadczenia. Takie osoby nie miały jeszcze szansy spotkać się z groźną sytuacją na drodze w związku z czym nie mają świadomości jak poważne i niebezpieczne mogą być skutki nieodpowiedzialnej i lekkomyślnej jazdy.

Dzisiaj chciałabym się zająć tematem wymuszania pierwszeństwa. Zdecydowana większość kierowców, którzy nie zdobyli jeszcze doświadczenia za kierownicą, wymusza pierwszeństwo. Zazwyczaj zdarza się to podczas wyjeżdżania z podporządkowanej drogi i jest to bardzo niebezpieczne. Co jest powodem takiego działania młodych kierowców?

Niestety najczęściej po fakcie słyszymy ‚nie widziałam’, ‚samochód pojawił się z nikąd’, ‚przecież było pusto’, ‚on tak szybko jechał’ itp. itd. Każde tłumaczenie jest ‚dobre’ ale żadne nie tłumaczy wymuszenia pierwszeństwa! Nawet jeżeli samochód znacznie przekraczał prędkość nie ma to najmniejszego znaczenia bo kierowca wyjeżdżający z podporządkowanej powinien wyjechać w taki sposób aby kierowca na głównej NIE MUSIAŁ HAMOWAĆ!

Zatem dlaczego kierowcy wymuszają?

Najczęściej przez własne gapiostwo i nieuwagę. Niestety chaos i brak skupienia mogą skończyć się tragicznie.

Drugim powodem dla którego kierowcy mają problem z wymuszeniem pierwszeństwa jest… słaba znajomość znaków drogowych i zasad jakie obowiązują na drodze. Zdarza się, że niedoświadczeni kierowcy sugerują się tym co robią inni lub chcą szybko przejechać przez skrzyżowanie aby wyprzedzić innych kierowców tym samym mieć problem ‚z głowy’.

Jak to się kończy? Myślę, że już nie muszę tego pisać ;).

Źródło zdjęć: nj24.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.