Niezapięty pasażer może Cię zabić!

Wiecie już, kiedy należy zapiąć pasy bezpieczeństwa w samochodzie. Z pewnością wiecie też, że to bardzo ważne, ponieważ pasy mają za zadanie ochronić was przed urazami w przypadku wypadku drogowego. Pytanie czym grozi niezapięcie pasów w samochodzie podczas podróży? Myślę, że każdy z was doskonale wie co się może zdarzyć jednak i tak postanowiłam napisać jak bardzo jest to groźne.

Zapinając pasy bezpieczeństwa w samochodzie głównie pamiętamy o swoich pasach, ewentualnie o pasach swoich dzieci. Zazwyczaj rzadko się zdarza abyśmy upominali o zapięciu pasów pozostałych pasażerów. Mało tego, jeżeli już to zrobimy i zdarzy się sytuacja, że pasażerowie (dorośli) nie wyrażą chęci zapięcia pasów, odpuszczamy im żartując, że w przypadku kontroli policyjnej to oni pokryją wszystkie koszty mandatu na co pasażerowie zgodnie przytakują. Niestety takie przyzwolenie to zbrodnia na samych sobie! Dlaczego? Już tłumaczę.

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z zagrożenia jakie stanowi dla WAS niezapięty pasażer – ten siedzący z tyłu czy obok kierowcy bo to gdzie się znajduje nie ma znaczenia. W razie silnego uderzenia, niezapięty pasażer znajdujący się z tyłu, całą siłą uderzy w nasz fotel, łamiąc go, a wtedy my przyjmujemy tragiczny ciężar na siebie i małe szanse, że wyjdziemy z tego cało. Druga sytuacja, kiedy siedzi obok nas – bezwładne ciało pasażera uderzy bezpośrednio w nas.

Jak sami widzicie, niezapięty pasażer może nas zabić – dosłownie, zatem osoby, które nie chcą zapiąć pasów, grzecznie wypraszamy z samochodu. Ot, takie to proste ;).

Źródło zdjęć: motocaina.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.