Oszustwo cz. 2

Dzisiaj kolejny wpis o dokumencie prawa jazdy. Zapraszam wszystkich na post gdzie znajdziecie informacje o tym czym grozi wyrobienie fałszywego dokumentu prawa jazdy.

Wiecie już, że ogłoszenia oszustów bez większego problemu znajdziecie w internecie. Wiecie, że na fałszywe prawo jazdy trzeba czekać około dwa tygodnie, a koszt może wynosić od 500 złotych do nawet 5 000 złotych. Aby wyrobić takie prawo jazdy musicie podać oszustom swoje prywatne dane osobowe, które z kolei mogą im posłużyć do złych celów. O czym jeszcze musicie wiedzieć?

  • Przede wszystkim najważniejsze jest aby zdać sobie sprawę, że kupując fałszywe prawo jazdy, popełniacie przestępstwo! Grozi wam nie tylko kara w postaci grzywny ale pozbawienia wolności!
  • Drugim ważnym argumentem przemawiającym przeciw jest fakt, że fałszywe prawo jazdy bardzo łatwo sprawdzić i wówczas cały przekręt wychodzi na jaw… . Wyobraźcie sobie sytuację. Podczas rutynowej kontroli funkcjonariusz policji sprawdza wasze dokumenty. Nawet jeżeli nic nie wzbudzi jego podejrzeń, może sprawdzić prawo jazdy w rejestrze policyjnym. Co zobaczy? Oczywiście, że dokument, który dostał jest nieprawdziwy. Nigdy nie możesz mieć pewności, że policja cię nie zatrzyma ‚bez powodu’ zatem codzienna jazda samochodem w strachu jest totalnie bezsensu!

Moi drodzy, naprawdę nie warto łamać prawa tym bardziej, że nie jest to tania sprawa! Prawo jazdy zdaje każdy i faktycznie, może być tak, że dopiero za ‚którymś’ razem ale uwierzcie mi na słowo – każdy w końcu zdaje ;).

Źródło zdjęć: braniewo.com.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.