Pamiętaj by odśnieżyć samochód!

Błędy, które popełniają kierowcy podczas mroźnej zimy mogą boleśnie odbić się na ich portfelach. W szczególności są narażeni ci, którzy nie garażują swoich samochodów. Jakie błędy popełniają najczęściej? Zapraszam wszystkich na drugą część wpisu o tym czego nie robić ;).

Problem niskiej temperatury w samochodzie, który nie jest garażowany to duży problem. Idealnym rozwiązaniem jest montaż ogrzewania pojazdowego o którym miałam już okazję pisać. Niestety cześć kierowców radzi sobie z tym problemem w inny sposób. Pierwszą czynnością kierowców po podejściu do samochodu jest odpalenie silnika i ustawienie nawiewów. W tym czasie, kiedy samochód powoli się „rozmraża” następują czynności związane z odśnieżaniem, skrobaniem szyb itp. Może to trwać nawet 10 czy 15 minut. Ponownie wsiadając do samochodu, robi się przyjemnie ciepło i możemy natychmiast ruszać. Co w tym złego?

Nie wiem czy wiecie ale pozostawienie pojazdu z włączonym silnikiem w terenie zabudowanym grozi mandatem w wysokości nawet 300 złotych. Powodem jest bezpieczeństwo oraz stan powietrza. Ponownie, gorąco zachęcam do zaopatrzenia się w ogrzewanie pojazdowe.

Innym problemem jest wątpliwe odśnieżenie samochodu przed trasą. Warto pamiętać, że wszystkie tablice rejestracyjne muszą być dobrze czytelne, szyby przejrzyste i czyste, a na masce czy dachu pojazdu nie może znajdować się śnieg. O ile nam może to nie przeszkadzać, pamiętajmy, że stwarzamy duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kara za jazdę nieodśnieżonym samochodem to mandat w wysokości nawet do 500 złotych.

Źródło zdjęć: fakt.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.