Pendolino i rowerzysta…

Nie mogę nie poświęcić chwili i nie napisać o ‚bezbłędnym’ rowerzyście z Opola, który cudem uniknął śmierci podczas zderzenia z… Pendolino. Cały internet, wszystkie gazety, telewizje i stacje radiowe mówiły tylko o tym i trudno się dziwić, ponieważ rowerzysta przeżył i poza urazem głowy nic mu się nie stało! Pozwólcie, że krótko opiszę całe zdarzenie dla osób, które jeszcze nic nie słyszały ;).

5 listopada doszło do wypadku z udziałem rowerzysty oraz rozpędzonego pociągu Pendolino. 26-letni rowerzysta postanowił zlekceważyć opuszczony szlaban przez przejazdem kolejowym i przejechać przez tory. Jak można zaobserwować na filmie, mężczyzna omija opuszczoną rogatkę i bez zatrzymania się i rozejrzenia po prostu postanawia jechać dalej. W tym samym momencie, kiedy zbliża się do torów uderza go pociąg Pendolino, który pędzi z prędkością 140 km/h! Jak widać na filmiku tak naprawdę pociąg uderza w bok roweru, a rowerzysta zostaje wyrzucony kilka metrów dalej. Przy upadku, mężczyzna uderza w głowę i jest to… najpoważniejsze obrażenie w zaistniałym zdarzeniu! Karetka zabrała mężczyznę do szpitala. Jak się później okazało i rowerzysta i maszynista pociągu byli trzeźwi.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery i dzięki temu możecie zobaczyć filmik:

Muszę przyznać, że rowerzysta miał więcej szczęścia niż rozumu. Jak na razie niewiadomo dlaczego postanowił przejechać przez tory i dlaczego nie widział pędzącego pociągu. Myślę, że jest to przestroga dla wszystkich którzy lekceważą opuszczone rogatki. Pamiętajcie, że zawsze może was coś zaskoczyć!

Źródło zdjęć: youtube.com, wprost.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.