Pies w samochodzie – zasady ;)

Kilka dni temu poruszyłam temat czworonogów w samochodzie. Dzisiaj chciałabym napisać o tym dlaczego nie wolno pozwalać swojemu pupilowi na wystawianie głowy za okno podczas jazdy samochodem!

Z pewnością większość z was widziała zdjęcia szczęśliwych psich pyszczków, które łapią wiatr podczas jazdy samochodem. Faktycznie zdjęcia rozczulają. Psiaki wyglądają bajecznie, a co lepsze – wydaje się, że to uwielbiają. W wielu przypadkach rzeczywiście psy bardzo lubią wychylać łeb przez okno jadącego pojazdu. Robią to od zawsze i jest to dla nich przyjemne więc dlaczego by i na to nie pozwalać?

Miałam okazję słuchać ciekawej audycji radiowej w której brała udział pani weterynarz. Prowadząca zapytała właśnie o takie zachowanie psów. Przyznaję, że sama nie pomyślałam o tym, że może to niekorzystnie wpływać na zwierzaka – no właśnie, okazuje się, że właściciele nie powinni uczyć takiego zachowania swoich psiaków bo to może spowodować różnego rodzaju uszczerbek na zdrowiu! Już tłumaczę jaki ;).

  • Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w momencie, kiedy piesek wystawia głowę za szybę jadącego samochodu jest on narażony na ‚zderzenie’ z owadami. Może nam się to wydawać śmieszne lub mało istotne jednak dla psa może być to kłopotliwe tym bardziej, kiedy muszka zderzy się… okiem psiaka! To może skończyć się tragicznie. Proszę zwrócić uwagę na szybę samochodu – jak wygląda po krótkiej podróży. Z pewnością znajdziemy wiele śladów rozbitych owadów… .
  • Kolejną sprawą jest zapalenie uszu czy zapalenie spojówek. Bardzo częste przy tego typu zachowaniu psa!

Zatem jeżeli nie chcemy narazić się na dodatkowe koszty w postaci wizyt u weterynarza i zależy nam na naszym psie – nie pozwalajmy na takie zachowanie!

Źródło zdjęć: happyhound.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.