Pijani kierowcy…

Minęło już kilka dni od weekendu majowego dlatego postanowiłam napisać jak wypadła tegoroczna majówka na polskich drogach.

Maj to piękny miesiąc. W Polsce robi się zielono i słońce zaczyna mocniej grzać. To właśnie w maju zaglądamy do piwnicy i wyciągamy popularnego grilla. Majówka to idealny czas na to by spędzić trochę czasu nad wodą, w towarzystwie najbliższych, przy grillu z piwkiem w dłoni :). Co roku jak tylko dopisze pogoda wielu Polaków wyjeżdża poza miasto i po prostu się bawi. Zdecydowana większość wyjeżdża samochodami co niestety dla wielu kończy się tragicznie. Pojawia się coraz więcej kampanii reklamowych, które mają nas ostrzec przed wsiadaniem do auta ‚po pijaku’. Na nic ostre spoty reklamowe, na nic ostrzeżenia policji. Co roku policja zatrzymuje pijanych kierowców. Jak było w tym roku?

  • Ciekawostką jest fakt, że pijanych kierowców było więcej ale samych wypadków z ich udziałem mniej! W 2016 roku doszło do 18 wypadków samochodowych mniej dzięki czemu odnotowano aż 67 mniej osób rannych! Zabitych było również mniej – aż o osiem osób.

Wyniki są lepsze ale czy zadawalające? Z pewnością nie. Jak widać polscy policjanci mocno się napracowali, ponieważ pijanych kierowców stale przybywa. Przyznaję, że nie rozumiem co trzeba mieć w głowie, żeby wsiadać za kółko w stanie nietrzeźwości. Owszem, majówka sprzyja ‚piwkowaniu’ ale jeżeli nie jesteśmy pewni tego ile mamy promili następnego dnia rano – użyjmy alkomatu! To takie proste, szybkie i skuteczne. Swoją drogą uważam, że kary dla pijanych kierowców są nadal zbyt małe… . A wy jakie macie zdanie?

Źródło zdjęć: f7dobry.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.