Podróż samochodem z pupilem rodziny

Zwierzęta w podróży samochodem to temat mało przyjemny. Pytanie czy brać zwierzę ze sobą czy zostawić je u sąsiada to odwieczny problem rodzin, które mają w domu zwierzaka. Pojawia się również pytanie o bezpieczeństwo podróżowania ze zwierzakiem w samochodzie? Jakie są za i przeciw? Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na to pytanie ;).

W sytuacji, kiedy nie możemy zostawić zwierzaka samego w domu lub nie udało nam się znaleźć dla niego opiekuna pod naszą nieobecność jesteśmy zmuszeni do zabrania go ze sobą. Podróżowanie ze zwierzętami w samochodzie jest często spotykane jednak może być problematyczne. Wszystko zależy od tego jak zwierzę znosi podróż samochodem, od jego gabarytów (wyobraźcie sobie psa rasy dog, na siedzeniu obok was ;)!) oraz od ilości miejsca w samochodzie. Wszystko jest ważne i należy wziąć pod uwagę z myślą nie tylko o zwierzęciu ale także o sobie, pasażerach i bezpieczeństwie podczas jazdy.

Zatem jak przewozić psa lub kota?

  • Duże psy poleca się przewozić w bagażniku, który jest do tego specjalnie przygotowany. Należy pamiętać o odpowiednich zabezpieczeniach. Pies nie powinien biegać wolno po całym bagażniku. Jeżeli jednak nie odpowiada wam przewożenie czworonoga w bagażniku co może być dla niego niebezpieczne wówczas należy pomyśleć o siedzeniu fotela. Jeżeli zdecydujemy się przewozić zwierzę na siedzeniu obowiązkowo musimy je zapiąć do pasów bezpieczeństwa! Jest to bardzo ważne, ponieważ w razie jakiejkolwiek stłuczki czy wypadku drogowego, nieprzypięte zwierze może ‚latać’ po całym samochodzie robiąc sobie i pasażerom krzywdę! Pamiętamy także o kocyku, ewentualnie o klatce (również przypiętej) i częstych przystankach!

Jak sami widzicie, trudno zdecydować czy zabierać ze sobą zwierzaka. Jeżeli jednak zdecydujecie się na podróż ze swoim pupilem pamiętajcie o jego i waszym bezpieczeństwie :)!

Źródło zdjęć: auctionexportblog.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.