Polscy kierowcy…

Skoro znowu powróciłam do tematu prędkości (mój poprzedni wpis), pozwólcie, że dzisiaj zajmę się tematem nierozerwalnie związanym z nadmierną prędkością czyli będzie o… karach ;). W związku z tym, że już za rogiem mamy święta i Nowy Rok, zaczynam mieć melancholijny nastrój ;). Ten czas co roku spędzam na podsumowaniu tego co się udało, a co nie. Analizuję i rozmyślam jak poprawić ‚siebie i świat naokoło’. To taki luźny czas zadumy, który z pewnością czujecie w moich postach ;). Tak właśnie jest z nadmierną prędkością… .

Podstawowym błędem polskich kierowców, jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Robimy to nagminnie i raczej nie obawiamy się o konsekwencje. Niestety niesłusznie bo wypadki spowodowane przez nadmierną prędkość, kończą się tragicznie. Zatem dlaczego nie mamy w sobie szacunku do prędkości, do drogi, do samochodu czy do przepisów? Dlaczego kierowcy innych europejskich państw wypadają zdecydowanie lepiej od nas? Statystyki są zatrważające! Jesteśmy na szarym końcu i to duży powód do wstydu. Kierowcy z zagranicznych państw, jeżdżą zgodnie z przepisami, a więc mają znacznie mniej wypadków drogowych. My, jesteśmy ‚lata świetlne’ za nimi. Co jest powodem takiego stanu rzeczy? Dlaczego nie chcemy wziąć przykładu z naszych sąsiadów? Czy uważamy się za lepszych? A może po prostu nie rozumiemy powagi sytuacji?

Odpowiedzi na powyższe pytania jest wiele i w większości zapewne są słuszne. Zatem powstaje pytanie jak przekonać polskich kierowców o tym, że ich postępowanie jest złe? Jest na to sposób ale o tym następnym razem ;).

Źródło zdjęć: trojmiasto.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.