Prawo jazdy już w szkole podstawowej?

Dzisiaj zapraszam wszystkich na luźny tekst, moje przemyślenia i wnioski o… wieku w jakim powinno zdawać się na prawo jazdy :).

Pomysł na ten wpis wpadł mi do głowy, kiedy wpadłam na artykuł na jednym z moich ulubionych portali motoryzacyjnych o nowo powstałej aplikacji. Aplikacja powstała dzięki Skodzie i jest to symulator do prowadzenia samochodu dla… dzieci! Tak moi drodzy, dla dzieci :).

Nie chcę opisywać na łamach mojego bloga jak działa ta aplikacja bo nie o to chodzi. Dzięki tej aplikacji zaczęłam zastanawiać się nad tym czy prawo jazdy powinny robić dzieci! Zgodnie z ideą nowo powstałej aplikacji, ekipa która ją stworzyła chce nauczyć dzieciaki prawidłowych wzorców prowadzenia samochodu. Jak każdy wie, nauka jest najlepsza i najbardziej skuteczna przez zabawę więc myślę, że pomysł genialny.

Thumb up down voting buttons

Mój pomysł poszedłby o krok dalej. Dzieci w wieku już 12 lat mogłyby robić prawo jazdy. Oczywiście prawo jazdy… wirtualne ;). W każdej szkole obowiązkowa nauka jazdy na symulatorach. Im szybciej dzieciaki zaczną tym szybciej się nauczą. Wyobraźcie sobie o ile mniej stresu mieliby nastolatkowie zdający egzamin! Dodatkowym plusem jest nauka prawidłowych zachowań. Zdecydowanie łatwiej nauczyć młodego i niedoświadczonego kierowcę niż starszego, który nabrał ‚złych’ nawyków. Taki przedmiot z pewnością byłby uwielbiany przez dzieciaki w szkole. Dodatkowo każdy uczeń musiałby zbierać punkty, które sumowałyby się na koniec roku szkolnego. W przypadku nie wystarczającej ilości punktów uczeń nie miałby możliwości do podchodzenia do prawdziwego egzaminu.

Uważam to za bardzo dobry pomysł, a wy? Mniej stresu, więcej doświadczenia, a to z pewnością wpłynęłoby pozytywnie na ilość wypadków na drogach spowodowanych przez młodych kierowców. Dajcie znać co myślicie :)!

Źródło zdjęć: bigthink.com, astrologycircle.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.