Przejazdy kolejowe

Dzisiaj temat przykry i dość bolesny ale niezwykle istotny w szczególności dla wszystkich młodych i jeszcze niedoświadczonych kierowców. Zapraszam do lektury.

W świecie szkółek jazdy i egzaminatorów nadal głośno o tragicznym wypadku na torach, który miał miejsce 23 sierpnia w czwartek po godzinie 11 w Szaflarach. Z pewnością o tym zdarzeniu słyszeli wszyscy kierowcy bo sytuacja jest nieco szokująca. Na torach zginęła młoda dziewczyna, która próbowała zdać egzamin na prawo jazdy. Było to jej czwarte podejście. Jak doszło do tragicznego wypadku?

Dziewczyna zbagatelizowała znak STOP przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym i wjechała na tory. Samochód nagle zgasł na przejeździe. 62-letni egzaminator uciekł z samochodu, a dziewczyna została. Rozpędzony pociąg uderzył w samochód z kursantką w środku. Dziewczyna zmarła na skutek licznych obrażeń wewnętrznych.

Pytań jest wiele, odpowiedzi jak na razie mało. Sprawa jest szokująca bo przede wszystkim zastanawiamy się dlaczego dziewczyna nie wysiadła z samochodu skoro egzaminator zdążył? Pociąg uderzył samochód ze strony mężczyzny więc myślę, że śmiało można założyć, że dziewczyna miała dużo czasu by uniknąć tragedii. Pierwsze zeznania zakładają, że egzaminator zdążył wysiąść i próbował zatrzymać nadjeżdżający pociąg machając rękami. Czy to w ogóle miało sens?

Jak sami widzicie, pytań jest wiele i jak na razie pozostaje nam czekać. Z pewnością należy zwrócić uwagę na problem niestrzeżonych przejazdów kolejowych w Polsce bo tej tragedii można było uniknąć.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.