Przepraszam ale ten mandat to za co?

Za co najczęściej kierowcy dostają mandat? Myślę, że nikt nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Oczywiście za przekroczenie dozwolonej prędkości. Chyba nie ma kierowcy z dłuższym stażem, który nie został zatrzymany przez drogówkę z powodu nadmiernej prędkości. Okay, zatem inne pytanie. Za co jeszcze możemy dostać mandat? Zapraszam do lektury bo odpowiedzi mogą was zaskoczyć ;)!

W jaki sposób można stworzyć zagrożenie w ruchu drogowym? Na przykład… przewracając się. Tak, to nie żart. Okazuje się, że kobieta z Krakowa została ukarana mandatem, ponieważ się przewróciła i upadła na tory. Pech chciał, że zrobiła sobie krzywdę i znalazła się w szpitalu. Tam niemiłą niespodziankę zrobili jej mundurowi, którzy wręczyli jej mandat. Za stworzone zagrożenie w ruchu drogowym, mieszkanka Krakowa zapłaciła aż 250 złotych.

Teraz zaskoczę was jeszcze bardziej. Z pewnością nie raz mieliście okazję zaobserwować, jak kierowcy „dekorują” swój samochód wszelkiego rodzaju bibelotami. Nierzadko zdarza się, że są to maskotki lub figurki stawiane na przedniej szybie. Jeszcze parę lat temu jedną z najbardziej popularnych tego typu ozdób były małe maskotki pieski z ruszającymi się głowami. To był prawdziwy hit. Okazuje się, że za taką ekstrawagancję można słono zapłacić. Kierowcy nie zdają sobie sprawy, że wszelkiego rodzaju bibeloty ograniczają widoczność, a za to już grozi mandat w wysokości 500 złotych! Polska drogówka zarobiłaby przysłowiowe krocie kilka lat temu ;).

Jeżeli chcecie wiedzieć za co jeszcze możemy dostać mandat, zapraszam już niebawem.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.