Przewozimy czworonoga…

Dlaczego nie wolno przewozić samochodem zwierzaka bez odpowiednich zabezpieczeń? Jeżeli należysz do tych kierowców, którzy decydują się na wożenie pupila bez transportera lub odpowiedniej smyczy, powinieneś przeczytać ten post! Zapraszam do lektury kochani.

Niestety w dzisiejszych czasach nadal bardzo często zdarza się, że właściciele czworongów decydują się na przewożenie ich bez jakichkolwiek zabezpieczeń. Bardzo często pies lub kotek jest trzymany na kolanach pasażera lub (o zgrozo!) kierowcy. Zdarza się także, że układamy kotka na wycieraczce, a psa na siedzeniu.

Równie częstą praktyką jest przewożenie psów w bagażniku. Oczywiście mam tu na myśli samochód typu kombi. Część samochodów jest specjalnie do tego przystosowana jednak należy pamiętać, że pies powinien być przypięty. Najczęściej wygląda to tak, że psiak leży, siedzi lub sobie chodzi na tyle auta bez jakichkolwiek zabezpieczeń i bez zapięć.

Jazda samochodem z niezabezpieczonym zwierzakiem jest nie tylko groźna dla pupila ale także dla kierowcy i pasażerów. Należy pamiętać, że podczas jakiejkolwiek stłuczki czy wypadku, masa ciążenia gigantycznie się zwiększa i bezwładne ciało zwierzaka zacznie latać po samochodzie. Jest to gwarancją, że nie tylko zrobi coś sobie ale również może uderzyć w kierowcę i pasażerów. Warto również mieć na uwadze, że przestraszone zwierzątko może stać się nieobliczalne.

Kochani, pamiętajcie by swoje czworonogi przewozić zawsze w transporterze, który przypinamy pasami lub w specjalnych szelkach, które również możemy przypiąć.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.