Przygotuj auto na jesienno zimowy sezon – I

Co prawda za oknem mamy ponad dwadzieścia stopni i pięknie świeci słońce jednak już warto myśleć o przygotowaniu samochodu do okresu zimowego. Jak to co roku bywa, większość kierowców jest zaskoczona, że spadł śnieg 😉 więc już teraz wszyscy powinni przypomnieć sobie co należy zrobić aby uniknąć mandatu i zadbać o bezpieczeństwo na drodze.

Opony zimowe

  • Opony zimowe powinno się zmienić w momencie, kiedy temperatura na zewnątrz wyniesie poniżej siedmiu stopni Celsjusza! Jest to temperatura, którą bardzo często odnotowujemy już na początku października. Nie każdy o tym wie dlatego pamiętajcie aby nie czekać do ostatniej chwili i już niedługo umówcie się na zmianę opon.

Widoczność

  • słowo-pomoc-na-śnieg-zakrywającym-samochodzie-54324049Bardzo ważne jest aby w samochodzie kierowcy mieli odpowiednie narzędzia czyli szczotki na długiej rączce oraz skrobaczki do szyb. Pamiętajcie, że szczotka na długiej rączce służy do odgarniania śniegu i jest bardzo pomocna. Śnieg usuwamy nie tylko z przedniej i tylnej szyby ale także z lusterek, świateł, tablicy rejestracyjnej oraz z dachu! Kierowcy bardzo często zapominają o tym ostatnim, a nie zgarnięcie śniegu z dachu jest nie tylko bardzo niebezpieczne ale także grozi mandatem. Jadący samochód z pokrywą śnieżną na dachu stwarza zagrożenie dla innych kierowców, ponieważ śnieg z naszego dachu spada im prosto na szybę! Przed sezonem jesienno zimowym warto także sprawdzić jakość swoich wycieraczek. Ich praca musi być perfekcyjna dlatego można pomyśleć o zakupie nowej pary.

O czym jeszcze muszą pamiętać kierowcy zanim na dobre rozpocznie się zima? O tym już następnym razem :).

Źródło zdjęć: pl.dreamstime.com,  212.180.250.232

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.