Ropa zamiast benzyny – co dalej?

0435d8639c772063a1e95f834009ead1.230x153Zamyśliłeś się na stacji benzynowej i wlałeś nie to paliwo co trzeba? Spokojnie jest na to rada. W przypadku benzyny zamiast ropy polecam zerknąć tutaj, a dzisiaj zapraszam wszystkich kierowców pojazdów benzynowych.

  • Sytuacja jest do opanowana i nie wyrządzi większych szkód jeżeli o pomyłce zdacie sobie sprawę zanim uruchomicie silnik samochodu. W takim przypadku jedyne co musicie zrobić to wypompować całe paliwo ze zbiornika, a następnie wlać olej napędowy. Jeżeli nie wiecie jak to zrobić, możecie poprosić pracowników stacji benzynowej na której tankowaliście. Zazwyczaj większość stacji posiada specjalne urządzenie, które jest przeznaczone do odpompowywania złego paliwa. Innym wyjściem jest telefon do warsztatu i odholowanie samochodu jednak ta wersja będzie znacznie bardziej kosztowna.
  • Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami motorów benzynowych należy postępować jak wyżej. Samochody, które mają gaźnik nie powinny mieć problemu z benzyną, która została zmieszana z małą ilością oleju napędowego.
  • Posiadacze motorów z wtryskiem paliwa niestety nie będą w tak komfortowej sytuacji jak ich poprzednicy. W tym przypadku uruchomienie samochodu z zatankowaną ropą może spowodować awarię katalizatora. Jeżeli jest szansa, że olej napędowy nie znalazł się w przewodach paliwowych to jedyne co należy zrobić to wypompowanie ropy i wymiana filtru paliwa.
  • Złota rada? Podczas tankowania samochodu musimy być skupieni i tyle ;). Szczęśliwie dystrybutory ON na stacjach benzynowych mają inną średnicę niż wlew paliwa w samochodach nie na benzynę dlatego coraz trudniej o pomyłkę – no chyba, że byś się baaaaardzo starał ;).

Źródło zdjęć: motogazeta.mojeauto.pl, autokult.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.