Samochód ‚saute’ ;)

Wiecie jakie są różnice w nauce jazdy dzisiaj, a kilkanaście lat temu? Ktoś z was mógłby powiedzieć, że – żadnych ale ja uważam, że to nie prawda ;). Różnice są i to ogromne, a wszystko za sprawą przemysłu motoryzacyjnego! Już tłumaczę o co chodzi!

Jeszcze kilkanaście lat temu, większość z nas mogła pomarzyć o czujnikach cofania, martwej strefy czy innych czujnikach zainstalowanych w samochodzie. W zasadzie nikt z nas nie wiedział co to takiego tempomat, a co tu w ogóle mówić o tempomacie w samochodzie ;). Obsługa samochodu była na tyle prosta i tak uboga we wszelkiego rodzaju systemy, że jedyne o czym musieliśmy pamiętać to, kiedy włączyć i wyłączyć wycieraczki. Pewnie niektórzy z was się z tego śmieją ale powiem wam, że to nic śmiesznego – tak właśnie było i potwierdzą to wszyscy kierowcy z lat 90′ ;).

  • Obecnie, samochody są wyposażone w innowacyjne technologie, które mają na celu pomoc w prowadzeniu pojazdu. Powoli kierowca staje się swoistego rodzaju ‚dodatkiem’ do auta. Jest tylko od kontroli i nadzoru czy wszystko przebiega zgodnie z planem. I tym właśnie różni się cały proces związany z prawem jazdy. Młodzi kierowcy mogą polegać na maszynie, która sama ich ‚poprowadzi’. Udogodnień jest tak dużo, że wiedza i umiejętności kierowców mogą być bardzo małe. Kilkanaście lat temu to kierowca grał pierwsze skrzypce. Musiał znać wszystkie znaki – obecnie mamy systemy, które rozpoznają znaki drogowe i dostosowują prędkość. Musiał uważać jak parkuje – obecnie mamy samochody, które parkują samodzielnie.

Jak sami widzicie – różnice są i to całkiem spore ;). Chcielibyście cofnąć się w czasie czy odpowiada wam to co proponuje nam technika?

Źródło zdjęć: autolatest.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.