Samochód vs. samolot

Lato to czas, kiedy najczęściej korzystamy z samochodu. Trudno się dziwić bo to właśnie wtedy decydujemy się na dłuższy urlop. Dlaczego podróż samochodem ma tak wielu zwolenników i czy warto zamienić auto na samolot? Zapraszam do lektury kochani.

Przede wszystkim pamiętamy o niezależności. Własny samochód to maksymalna swoboda. Nic nas nie ogranicza, ani rozkład jazdy ani trasa. W przeciwieństwie do innego rodzaju transportu jak samolot to my decydujemy kiedy wyjechać. Podobnie jest z trasą, to my decydujemy, która trasa będzie dla nas najlepsza. Mamy wiele możliwości, również wprowadzenia zmian.

Oszczędność czasu to kolejny powód dla którego Polacy najchętniej wybierają samochód na wakacyjne podróże. Owszem, może samolotem będzie szybciej, a pociąg nie będzie stał w korkach ale należy wziąć pod uwagę czas jaki musimy poświęcić na odprawę i dojazd np. na lotnisko. Samochód idealnie sprawdza się podczas niedalekich podróży po Polsce czy Europie.

Również oszczędności finansowe przemawiają na korzyść samochodu. Pomimo stosunkowo tanich biletów lotniczych, należy pamiętać o wszystkich dodatkowych kosztach jakie należy ponieść zamawiając bilet. Najwięcej zapłacimy za wszelkiego rodzaju „udogodnienia” i… bagaż. Niestety większa ilość miejsca na nogi (która i tak jest mała), dodatkowa walizeczka czy choćby miejsce z przodu samolotu to duże koszty. Nie wspomnę już o przekąskach i napojach, które serwuje ekipa stewardess.

No i na koniec, bagaże. Podróżując samochodem to ty decydujesz ile walizek ze sobą zabierzesz, ile pamiątek przywieziesz. Wybierając podróż samolotem, zrobi to za ciebie linia lotnicza ;).

Źródło zdjęć: pixabay.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.