Samochodem na wakacje

Najlepszy środek transportu na lato? Oczywiście jest to samochód i nie ma co się kłócić ;). Okazuje się, że to właśnie samochód jest najczęściej wybieranym środkiem lokomocji na wakacyjne wojaże Polaków. Dlaczego decydujemy się na cztery kółka? Zapraszam do lektury.

Destynacja

Pomimo, że kierunek jaki obieramy na wakacje stale się zmienia nadal najczęściej wybierany pozostaje w… Polsce. Polacy kochają Bałtyk, jeziora na Mazurach czy Kaszubach, a także piękne Tatry. Nic dziwnego, że decydując się na urlop w kraju, wybieramy samochód. Podróż pociągiem może być nie tylko długa ale niestety i męcząca, a co najgorsze, nie dojedzie w każde, wybrane przez nas miejsce. Wyobraźcie sobie podróż z dwoma lub trzema przesiadkami – masakra prawda ;)?! Podróż samochodem nie wymaga żadnych przesiadek i stopów – no, chyba że zdecydujmy sami.

Czas

Można zaryzykować stwierdzenie, że pociągi i samoloty omijają korki ale mimo wszystko decydujemy się na samochód. Korki mogą nas spotkać ale jedynie w newralgicznych miejscach jak na przykład przed wjazdem na autostradę czy tuż przed wjazdem do nadmorskiego kurortu. To my decydujemy się jaką trasę obrać. Możemy ją w każdej chwili zmienić, a dzięki temu nadrobić :).

Niezależność

To chyba największy plus. Decydujemy się na podróż samochodem, ponieważ w każdej chwili to mu decydujemy co, jak, gdzie i kiedy. Dodatkowo możemy wykorzystać auto podczas wakacji. Dojazd na plażę, na obiad do restauracji czy nad jezioro. Wygoda jaką daje samochód jest nie do zastąpienia.

Dlaczego jeszcze wybieramy samochód jako główny środek lokomocji? Zapraszam na kolejny wpis.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.