2015 – wypadki drogowe

Czy wiecie, że w 2015 roku odnotowano największy spadek wypadków drogowych na przestrzeni ostatnich 30 lat? Jest to bardzo pozytywna wiadomość, ponieważ świadczy o tym, że kierowcy jeżdżą lepiej, rozważniej i spokojniej.

Jak wynika z danych zaczerpniętych z policyjnego raportu, rok 2015 to mały sukces polskich kierowców. Doszło do 32 701 wypadków drogowych w których zginęło 2 904 osoby oraz 39 457 zostały ranne. Porównując do roku poprzedniego jest to aż 7% spadek ilości wypadków drogowych, aż 10% mniej zabitych oraz 7% mniej rannych. A mówi się, że siódemka to szczęśliwa liczba prawda ;)?

Co według ekspertów miało największy wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym?

  1. Oczywiście będzie to codzienna praca policjantów. Mają oni do dyspozycji więcej urządzeń do kontrolowania prędkości czy też trzeźwości kierowców.
  2. Wpływ ma także większa świadomość polskich kierowców. Policja zauważyła również znaczącą poprawę w kulturze jazdy.
  3. Niewątpliwie wpływ na poprawę ruchu bezpieczeństwa miały także nowe przepisy. Zaostrzenie kar dla kierowców, którzy łamią przepisy prawa ruchu drogowego korzystnie wpłynęły na ilość wypadków i ofiar. Ciekawostką jest, że policja potwierdziła, iż odbieranie prawo jazdy kierowcom łamiącym przepisy przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa na drodze!

Myślę, że ostatni punkt jest dobrą odpowiedzią dla tych wszystkich kierowców, którzy tak bronią się przed zaostrzeniem sankcji karnych za łamanie przepisów! Jak sami widzicie wszystko idzie w dobrym kierunku i miejmy nadzieję, że rok 2016 przyniesie nam jeszcze lepsze rezultaty :).

Źródło zdjęć: youtube.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.